جدیدترین اخبار خودرو

فیس‌بوک برای روابط خصوصی شما پرونده‌ی عاشقانه‌ می سازد

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

فیس‌بوک برای روابط شما پرونده‌ی عاشقانه‌ می سازد

به احتمال قوی، فیس‌بوک شما را بهتر از خودتان می‌شناسد و برنامه‌ی روابط عاشقانه‌ی شما هم از این قاعده مستثنی نیست. متخصصان تحلیل اطلاعات فیس‌بوک توانسته اند با بررسی روابط مختلفی که در فیس‌بوک ثبت شده است از آن الگویی استخراج کنند.

فیس‌بوک

این الگو از ۱۰۰ روز پیش از آغاز رسمی رابطه، شروع می‌شود و همانطور که در تصویر مشخص است تعداد مطالب به اشتراک گذاری شده‌ی زوج، به صورت آهسته اما مستمر افزایش پیدا می‌کند. این ۱۰۰ روز را می‌توان دوره‌ی معاشقه نامید که زوج با ورود به آن و افزایش ارتباطات همدیگر را بهتر و بیشتر می‌شناسند. پس از اعلام رسمی رابطه و ثبت آن در فیس‌بوک (روز ۰) تعداد مطالب به اشتراک گذاری شده و مطالبی که بر روی صفحات یکدیگر می‌نویسند کاهش پیدا می‌کند. این کاهش احتمالا به این دلیل است که آن‌ها در حال گذراندن زمان بیشتری با یکدیگر به صورت واقعی و دور از دنیای مجازی هستند و کمتر سراغ فیس‌بوک می‌آیند.

اطلاعات دیگری که فیس‌بوک در این زمینه می‌داند درباره‌ی ارتباط عشق با سن و مذهب است و اینکه یک رابطه چقدر دوام خواهد آورد. جالب است بدانید، طبق این تحقیق در حال حاضر مهم‌ترین جنبه‌ی یک رابطه «سن» است.

فیس‌بوک

اگرچه در زمان ورود رسمی به رابطه تعداد مطالبی که زوج بر روی صفحه‌ی یکدیگر می‌نویسند کاهش پیدا می‌کند اما مطالب به اشتراک گذاشته شده، حال و هوای شادتری دارند.

همانطور که در نمودار زیر مشخص است پس از اعلام رسمی رابطه، شاهد یک افزایش چشمگیر در میزان احساسات مثبت و رسیدن به اوج آن در اولین روز اعلام رسمی (روز ۰ تا روز ۱) هستیم.

فیس‌بوک

برای افزایش صحت این تحقیق، کاربران مورد نظر شرایط خاصی داشتند به عنوان مثال انگلیسی زبان بودن آن‌ها در فهم مثبت یا منفی بودن جملات بسیار مفید بوده است.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر