جدیدترین اخبار خودرو

فازهای رابطه ی رمانتیک را بشناسید و بدانید رابطه ی شما کی تمام می شود

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

فازهای رابطه ی رمانتیک را بشناسید و بدانید رابطه ی شما چه روزی تمام می شود

در یک بررسی ۵ مرحله ی رابطه مورد مطالعه قرار گرفت و در مورد هر مرحله جرئیاتی منتشر شده. هر رابطه از چند فاز تشکیل شده. هر کدامیک از فازهای رابطه ویژگی های خاص خودش را دارد و برای گذر از هر فاز نباید خیلی عجله کنید. بهتر است از زمانی که مجرد هستید استفاده کنید و فقط به هدف نهایی فکر نکنید.

فازهای رابطه

محققان به این نتیجه رسیدند که هر رابطه ۵ مرحله ی مختلف دارد

فاز جرقه

مرحله ی آغاز رابطه است. یعنی هر دو طرف رابطه به این نتیجه می رسند که برای هم مناسب هستند. یک چهارم مردم در قرار اول رابطه را نزدیک می کنند ولی از هر ۱۰ نفر یک نفر سه هفته صبر می کند و بعد نزدیک می شود. خیلی از مردم برای وارد شدن به روابط فیزیکی سه ماه صبر می کنند و فقط ۹ درصد از آن ها اعلام کردند که در هفته ی اول رابطه تمایل دارند تا این حد از نزدیکی را تجربه کنند.

فازهای رابطه

فاز ماه عسل

این اسم بی دلیل انتخاب نشده. این مرحله ی فوق العاده ایست که با شریک خود راحت هستید با این حال همه چیز خوشحال کننده و هیجان انگیز است. رسیدن به این فاز چالش برانگیز است. چون خیلی از مردم تصور می کنند که باید با شریک عاطفی خود در مورد رابطه گفتگوی جدی داشته باشند. آدم های معمولی حدود ۳ ماه پس از شروع رابطه صفحه ی شخصی خود در وبسایت های دوست یابی را می بندد. جالب است بدانید این عدد در مردان بیشتر و سریع تر اتفاق می افتد. ۲۹ درصد از زوج ها ۴ ماه پس از شروع رابطه عکسی از شریک زندگی خود منتشر می کنند.

فازهای رابطه

فاز صمیمیت

یک زوج معمولی سه ماه پس از شروع رابطه ابراز علاقه ی کلامی را شروع می کند و معمولا مردها پیش قدم می شوند. هر چه رابطه صمیمی تر می شوند دو طرف با هم راحت تر برخورد می کنند. این مرحله از فازهای رابطه همانجایی ست که شریک شما یک مسواک در دستشویی منزلتان قرار می دهد.

فازهای رابطه

فاز تعهد

بررسی ها نشان داده که خیلی از مردم بابت ایجاد تعهد هیچ ترسی ندارند و ۴۵ درصد از کسانی که در رابطه هستند یک سال بعد از آشنایی با هم نامزد می شوند، یک حساب بانکی مشترک دارند و یا ملکی را با هم خریداری کرده اند. ۲۸ درصد از مردم ۶ ماه بعد از شروع رابطه باهم زندگی می کنند، ۱۳ درصد از آن ها با هم نامزد می شوند و ۱۵ درصد بقیه با هم یک حیوان خانگی خریداری می کنند.

بیشتر مردم ۶ ماه پس از شروع رابطه فرد مورد نظر را به والدین معرفی می کنند ولی بهتر است ۳ ماه پس از شروع رابطه این اتفاق بیفتد.

فازهای رابطه

فاز دل شکستگی

متاسفانه خیلی از روابط روزی شکست می خورند و ۶۷ درصد از آن ها یک سال پس از جدایی با فرد جدیدی وارد رابطه می شوند و این اتفاق برای مردان سریع تر رخ می دهد. جوانان خیلی سریع تر با این تغییرات کنار می آیند و حتی حاضرند یک ماه پس از اتمام رابطه با فرد جدیدی وارد رابطه شوند.

هر چقدر این زمان کوتاه تر باشد بهتر است بدانید که مدت زمان فراموش کردن یک رابطه دو سال است! نه بیشتر و نه کمتر!

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر