جدیدترین اخبار خودرو

علائمی که نشان می دهند در انتخاب شغل مناسب درست عمل کرده اید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

علائمی که نشان می دهند در انتخاب شغل مناسب درست عمل کرده اید را بشناسید

ما زمان زیادی از روز را در محل کار سپری می کنیم. آمریکایی ها حدود ۴۷ ساعت در هفته مشغول به کار هستند. با توجه به زمانی که در محل کار سپری می شود باید نسبت به شرایط کاری رضایت داشته باشیم. اینطور نیست؟ قرار گرفتن در شغل اشتباه می تواند برای شما زیان بار باشد. شاید همیشه ندانید که چه موقعیت شغلی خوبی به دست آورده اید خصوصا اگر جوان، کم تجربه و یا وسواسی عمل کنید. در این مطلب علائمی که نشان می دهند در انتخاب شغل مناسب موفق عمل کرده اید را گرد هم آورده ایم:

انتخاب شغل مناسب

زمان زود سپری می شود

هر بار که در محل کار به ساعت نگاه می کنید شوک می شوید. عقربه ها همدیگر را دنبال می کنند. البته نه آنقدر سریع که نتوانید به هیچ کاری برسید. بلکه درصد زیادی از کارها انجام می شوند. روزها خیلی زود می گذرند.

احتمالا در انتخاب شغل مناسب موفق عمل کرده اید. همانطور که همه ی ما می دانیم وقتی زمان خیلی زود می گذرد احتمالا به شما خوش می گذرد.

خودتان را به چالش می کشید و ریسک می کنید

هر روز ریسک می کنید. در سازمانی هستید که به خاطر هر اشتباه کوچک تنبیه نمی شوید. در مقابل تشویق می شوید که محدودیت ها را بشکنید و تجربیات جدید داشته باشید. البته این شرایط گاهی ترسناک هم می شود ولی نشان می دهد که در محیط کاری ایده آل مشغول هستید.

پیشنهاد ما :  رژیم سلبریتی ها: این رژیم ها را بشناسید و بدانید که تا چه حد مضر هستند

هر روز صبح به قهوه نیاز ندارید

شاید هر روز صبح بر طبق عادت یک نوشیدنی کافئین دار مصرف می کنید ولی واقعیت این است که برای بیدار شدن به آن نیاز ندارید. بلکه انرژی شما به خاطر هیجان کارهایی ست که قرار است در آن روز انجام دهید.

انتخاب شغل مناسب

رئیستان شما را هل می دهد

شاید تصور کنید داشتن یک رئیس مهربان نشان دهنده ی یک شغل رویایی ست. ولی لزوما درست نیست. رئیس خوب کسی ست که از هر گونه تعارض دوری می کند، می داند چه زمانی حمایت گر باشد و چه زمانی کارمند را به سمت جلو هل بدهد. اگر مدیر شما سعی می کند تا تعادل کاریتان را بهم بزند و شما را به چالش بکشید در انتخاب شغل مناسب خوب عمل کرده اید.

همکاران شما مثل دوستانتان هستند

اگر با کسانی که کار می کنید رابطه برقرار کرده اید، با هم رقابت دارید و در عین حال مشوق هم هستید می دانید که در نهایت عضو یک تیم هستید. اگر همکاران شما مثل دوستان شما هستند احتمالا شغل مناسبی دارید.

برای خودتان و کسانی که دوستشان دارید به اندازه ی کافی وقت دارید

خیلی از مشاغلی که به سلامت شما، روابط شخصی و تعادل کار و زندگی آسیب می زنند از این مورد سهمی نمی گیرند. وقتی شغلی به شما اجازه ی موفقیت می دهد و می توانید با دوستان، خانواده و آشنایان وقت صرف کنید، این شغل مناسب است.

انتخاب شغل مناسب

اول هفته ی آرامی دارید

بعضی از مردم از شنبه ها متنفر هستند چون شنبه ها علامتی برای پایان تعطیلات هستند. البته آخر هفته هم زمان خوبی برای استراحت و خوشگذرانی ست. شاید برای شروع کار کمی هیجان زده باشید.

پیشنهاد ما :  فازهای رابطه ی رمانتیک را بشناسید و بدانید رابطه ی شما کی تمام می شود

در روز های کاری شاد هستید

اگر صبح ها زود بیدار می شوید و دور و بر خانه سوت زنان راه می روید بدانید که بقیه از شما متنفر هستند ولی هیچ اشکالی ندارد. شما به خاطر داشتن این شغل خوشحال هستید.

همیشه در حال صحبت کردن در مورد محل کار هستید

این عادت آزاردهنده ای ست. خصوصا اگر در تعریف کردن ماجراهای روزانه گوینده ی خوبی نباشید. این کار نشان می دهد که در انتخاب شغل مناسب موفق بوده اید و تعهد کاری بالایی دارید. از این رو دوست دارید وقایعی که اتفاق می افتد را با دیگران به اشتراک بگذارید. 

بهتر است دوستان و خانواده را خیلی درگیر وقایع محل کار نکنید.

انتخاب شغل مناسب

سازمان شما وضعیت خوبی دارد

این مورد اهمیت زیادی دارد. انتخاب یک شغل رویایی در شرکتی که در حال ورشکستگی ست چه اهمیتی دارد؟!

انجام دادن کارهای حوصله سربر برای شما مشکل نیست

اگر در انتخاب شغل مناسب درست عمل کرده باشید در انجام کارهای ساده و حوصله سر بر خیلی خسته نمی شوید. شاید خیلی هیجان انگیز نباشد ولی انجام دادن کارهای تکراری برای شما آزاردهنده نیست. می دانید به محض تمام شدن این کارها دوباره به امور هیجان انگیز بر می گردید.

انتخاب شغل مناسب

پول معضل نیست

اگر به اندازه ی کافی پول نگیرید حتی یک شغل رویایی هم می تواند به کابوس بدل شود. کسانی که در انتخاب شغل مناسب به خوبی عمل می کنند با این مشکل روبرو نمی شوند. لازم نیست به دنبال حقوق عادلانه باشید. دستمزد شما باید نشان دهنده ی همان ارزشی باشد که برای سازمان به ارمغان می آورید.

پیشنهاد ما :  بیتکوین چیست ؟ 10 نکته در مورد بیتکوین که حتما باید بدانید

شغل رئیستان را می خواهید

اگر شما شغلتان را دوست دارید ولی مدیرتان پروژه های حرفه ای را به شما محول می کند بدانید که در شرایط خوبی قرار گرفته اید. به نظر می رسد شما برای سمت بالاتری در این شرکت انتخاب شده اید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : , , , , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر