جدیدترین اخبار خودرو

تراشه ۵۱۲ گیگابایت جدید سامسونگ روی چه گوشی هایی قرار خواهد داشت؟

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

تراشه ۵۱۲ گیگابایت جدید سامسونگ ممکن است در گوشی های جدید این شرکت استفاده شود

طبق گزارش جدید توسط شرکت سامسمونگ تراشه ۵۱۲ گیگابایت جدید سامسونگ در نسل جدید تلفن های همراه استفاده خواهد شد.سامسونگ به تازگی اعلام کرده است که تولید انبوه یک قطعه حافظه برای ذخیره سازی اطلاعات با ظرفیت ۵۱۲ گیگابیت را برای دستگاه های تلفن همراه آغاز کرده است، به این معنی که گوشی Galaxy بعدی شما می تواند بی نهایت اطلاعات را ذخیره سازی کند!

تراشه 512 گیگابایت جدید سامسونگ

در حال حاضر حافظه های تلفن های همراه قابلیت ذخیره سازی با ۱۲۸ گیگابایت یا ۲۵۶ گیگابایت اطلاعات را دارند، اما تراشه ۵۱۲ گیگابایت جدید سامسونگ دو برابر یا چهار برابر آنها است. سامسونگ در توضیحات خود درباره این تراشه می گوید:

 تراشه شامل هشت لایه ۶۴ بیتی ۵۱۲ گیگابایتی V-NAND است، اما جالب اینجاست که با وجود اینکه ذخیره و تراکم تراشه ۲۵۶ گیگابایت سامسونگ تا دو برابر افزایش پیدا می کند، اما اندازه فیزیکی آن  تغییری پیدا نمی کند.

 البته سامسونگ و دیگر گوشی های اندرویدی  گاهی اوقات امکان ارتقا مموری دستگاه های تلفن همراه را از طریق یک تراشه microSD برای کاربران فراهم می کنند، اما ذخیره سازی داخلی اطلاعات  به نفع کاربران است. تراشه ۵۱۲ گیگابایت جدید سامسونگ قادر به خواندن و نوشتن اطلاعات با سرعت ۸۶۰ مگابایت بر ثانیه و ۲۵۵ مگابایت در ثانیه است که سامسونگ ادعا میکند هشت برابر سریعتر از کارت های حافظه microSD است.

تراشه 512 گیگابایت جدید سامسونگ

سامسونگ اعلام کرده است که این تراشه برای استفاده در تلفن های نسل بعد طراحی شده است، که موجب می شود ما بتوانیم حدس بزنیم که چه گوشی هایی احتمالا از این تکنولوژی جدید بهره مند خواهند شد؟ آیا Galaxy S9 یا Galaxy Note 9  اطلاعات کاربران را رویتراشه ۵۱۲ گیگابایت جدید سامسونگ  ذخیره خواهند شد؟ یا این تراشه در تلفن های تولید کنندگان دیگر استفاده خواهد شد؟به عنوان مثلا اپل از این تراشه ها که توسط شرکت سامسونگ طراحی شده اند در تولیدات خود استفاده کند…

پیشنهاد ما :  نسخه جدید اینستاگرام امکان دنبال کردن هشتگ ها را به شما می دهد

افزایش حجم ذخیره سازی داخلی یک ویژگی مثبت است. به خصوص با توجه به این که حجم برنامه ها و نرم افزارها روز به روز زیادتر می شود، این که سیستم عامل فضای بیشتری در اختیار داشته باشد باعث می شود کیفیت عکس و ویدئو برای دوربین های تلفن های همراه افزایش یابد. همچنین تراشه ۵۱۲ گیگابایت جدید سامسونگ می تواند حدود ۱۳۰ ویدیو ۱۰K 4K Ultra HD را در خود ذخیره سازی کند که خبر خوبی برای همه گوشی هایی است که قابلیت ضبط ویدئو ۴K دارند. اگر نمی توانید استفاده ازچنین حجم مموری داخلی را برای تلفن همراه خود تصور کنید، سامسونگ همچنین اعلام کرده است که تولید تراشه ۲۵۶ گیگابایتی نیز همچنان ادامه خواهد داشت.

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر