کسب و کار های کوچک ولی پول ساز سال ۲۰۱۷ را بشناسیم

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

کسب و کار های کوچک ولی پول ساز سال ۲۰۱۷ را بشناسیم

بعضی از مردم ذاتا کارآفرین به دنیا آمده اند. قابلیت بالایی در مستقل بودن دارند که باعث می شود به تنهایی موفق شوند. ولی برای سایر کسانی که دوست دارند کارآفرین باشند تصمیم گیری برای اینکه بهترین کسب و کار برای آن ها چه گزینه ایست ممکن است کمی مشکل باشد. چه کاری مناسب است؟ اگر شما هم قصد دارید کسب و کار خودتان را راه بیندازید احتمالا این دو مورد را می دانید: می خواهید رئیس خودتان باشید و به دنبال درآمد هستید. با خواندن این مطلب احتمالا برای راه اندازی کسب و کار جدیدتان انگیزه ی کافی بدست می آورید:

کسب و کار

درآمدزا ترین کسب و کارها: کسب و کارهای موبایلی

توسعه ی اپلیکیشن های موبایلی به یک صنعت گسترده تبدیل شده اند ولی منظور ما از کسب و کارهای موبایلی این نیست. منظور ما کسب و کارهایی ست که به دست مشتری می رسد و محصولات و سرویس هایشان را بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی مشتری به دستشان می رسانند. ما عادت کرده ایم که هر چیزی را خیلی زود بدست بیاوریم، یعنی زمانی که اراده کرده ایم. کسب و کارهای متحرک سودزا ترین مشاغ سال ۲۰۱۵ به بعد بوده اند. اگر شما هم به دنبال کسب و کاری پر بازده هستید از این ایده ها استفاده کنید:

تعمیرات اتومبیل

رساندن اتومبیل به تعمیرگاه های مربوطه ممکن است بزرگترین چالش ممکن باشد. همه ی ما وابستگی زیادی به ماشین هایمان داریم پس اگر لازم باشد تمام طول روز آن را در تعمیرگاه بگذاریم باید حسابی معطل شویم، تاکسی بگیریم و یا از ماشین دوستان و یا همسر استفاده کنیم. هومم..

بعضی از تعمیرات به تجهیزات کامل تعمیرگاهی نیاز دارند در حالیکه برخی دیگر از آن ها به ابزارهایی محدود و ابتدایی نیاز دارند. اگر به عنوان یک مکانیک مهارت کافی دارید کسب و کاری متحرک به راه بیندازید و تعویض روغن، مایعات مخصوص خودرو، باتری، تعمیرات چراغ و … را در جلوی خانه ی مشتری و یا پارکینگ محل کار آن ها انجام بدهید.

کسب و کار

فروشگاه غذایی

اولین جرقه ی فروشگاه های غذایی متحرک در سال ۲۰۱۶ زده شد و انواع و اقسام خوراکی ها به شیوه ای منحصر به فرد در اختیار مشتری های گرسنه قرار گرفت. همینطور که کرایه ی مغازه های مرکز شهر، یعنی همانجایی که بیشترین مشتری ها متمرکز شده اند بیشتر می شود فروشنده های مواد غذایی به این کار روی آورده اند.

پشت فرمان بنشینید و خودتان را به مراسم های خاص فصلی یا مرکز شهر برسانید. هر جایی که بتوانید تعدادی از مردم را دور خود جمع کنید و فضای کافی داشته باشید. ایده ی اصلی این کار بصورتی ست که می توانید از دستور غذایی خوشمزه ی مادر بزرگتان یک کسب و کار درست و حسابی بسازید.

پیشنهاد ما :  7 روش ساده و کم هزینه برای مبارزه در مقابل خستگی محل کار

به خاطر داشته باشید که شهر های بزرگ و پر جمعیت به اندازه ی کافی رستوران ماشینی متحرک دارند پس بهتر است کارتان را از شهرهای کوچکتر استارت بزنید. برای راه اندازی این رستوران متحرک باید قوانینی را رعایت کنید. پس بهتر است پیش از هر کاری با سازمان سلامت محل زندگی خودتان تماس بگیرید.

سرویس شستشوی ماشین

اگر بتوانید روی کاناپه ی خانه دراز بکشید و فیلم ببینید چرا باید تمام طول شهر را طی کنید تا ماشین را به کارواش ببرید؟ استفاده از سرویس کارواش متحرک نه تنها هزینه های شست و شو را کمتر می کند بلکه لازم نیست برای رساندن ماشین به محل خاص هزینه ی سوخت را متحمل شوید.

تعمیرات الکترونیکی

امروزه بیشتر مردم نسبت به وسایل الکترونیکی منزل وسواس به خرج می دهند. یعنی اگر یکی از آن ها عملکرد غیر عادی داشته باشد خیلی زود از کوره در می روند. این همان جایی ست که شما وارد عمل می شوید و صفحه ی آیفون، کارت وای فای و باتری لپتاپ را تعمیر می کنید. هیچ کس دوست ندارد در یک پاساژ برای تعمیر وسایل الکترونیکی سرگردان شود. در چنین کاری برای تامین قطعات اولیه به کمی سرمایه نیاز دارید ولی هیچ هزینه ای بابت محل کار خرج نمی شود و در نهایت سود خوبی بدست می آورید.

کسب و کار

مربی شخصی

عشقی که به ورزش دارید را به یک کسب و کار تبدیل کنید. لازم نیست برای این کار در یک باشگاه بزرگ استخدام شوید و یا پول زیادی صرف اجاره ی موقعیت مکانی کنید. تعدادی دمبل، زیرانداز یوگا و کش مخصوص در صندوق عقب ماشین قرار دهید و کار را شروع کنید. جلسات تک نفره را در منزل مشتری ها مربی گری کنید و یا در پارک های محلی کلاس تشکیل دهید. تناسب اندام را در اختیار علاقمندان قرار دهید تا هم شما و هم آن ها به هدف برسید.

اپلیکیشن های سرگرمی موبایلی

اگر به تکنولوژی و سرگرمی علاقه دارید توجهتان را به سمت جوانترین مشتری ها ببرید. تحقیقات نشان می دهد که در کنار تقاضا برای برنامه های تخصصی، تقاضا برای تبلت، اپلیکیشن، موبایل و سرگرمی کودکان در حال افزایش است. آیا به فکر طراحی یک اپلیکیشن آموزشی برای کودکان و یا والدین هستید؟ در این صورت الان بهترین موقع است که قدم بردارید و برای نسل بعد مفید باشید.

پیشنهاد ما :  5 روش کم هزینه و در مواردی رایگان برای تبلیغات ویدئویی

کسب و کار

لوازم و تجهیزات منزل

آیا حاضرید برای تمام همسایه هایتان زیر نور آفتاب تجهیزات فنی منزل خریداری کنید؟ پس بهتر است این کار را به کسب وکاری سود آور بدل کنید و برای این کار بیرون از حلقه ی دوستانتان تبلیغات کنید. حتی می توانید لوازمی گران قیمت و تخصصی تهیه کنید و برای اطرافیان مفید باشید. در صورتیکه یکی از مشتری ها دقیق نمی داند که از یک وسیله چگونه استفاده کند یک اپلیکیشن تعمیرات در منزل راه اندازی کنید تا پول بیشتری به دست بیاورید.

اجاره ی منزل به مسافران

وبسایت هایی در این زمینه فعال هستند که این کار را برای شما ساده کرده اند. شما می توانید خانه و یا حتی اتاقی که استفاده نمی کنید را در اختیار مسافرات قرار دهید. اگر در یک منطقه ی توریستی زندگی می کنید می توانید از این راه حسابی پول در بیاورید و حتی با افراد جدیدی آشنا شوید.

مشاور شخصی

اگر مشاور، مربی یوگا و یا متخصص مدیتیشن هستید و برای حال دیگران اهمیت قائل هستید شاید بتوانید به آن ها کمک کنید و درآمد چشم گیری داشته باشید. تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که چیزی که بلدید را در اختیار دیگران قرار دهید. اگر دقیقا نمی دانید این روند باید چگونه انجام شود به اوپرا نگاه کنید. اوپرا ملکه ی این کار است و در زمینه ی دوره های آنلاین پیشرو است. هر کسی دوست دارد زندگی بهتری داشته باشد و دوره های آنلاین در همین مسئله خلاصه می شود. شما چه تخصصی دارید؟

برخی از دوره های آموزشی برای مشاغل و تحصیلات آمادگی ایجاد می کنند ولی اگر تفریحات دیگری دارید و یا در زمینه ی هنری هم دستی بر آتش دارید می توانید از دانسته های خود به دیگران هم یاد بدهید. کسانی که به این هنرها علاقه دارند حاضرند برای یادگیری آن پول پرداخت کنند.

کسب و کار

حسابداری

حسابداری یکی از بخش های جدانشدنی از هر کسب و کاری ست ولی برای کارآفرینان مدیریت پول یکی از سخت ترین قسمت های کارشان است. اگر در این زمینه تحصیلات مختصری دارید ولی حسابی در کارتان وارد هستید می توانید کاندید مناسبی برای رسیدگی به امور مالی چندین شرکت باشید. حسابداری، مدیریت مالیات و دیگر هزینه ها سودزا ترین درآمد ها برای کارفرینان هستند.

مشاوره

اگر مدت زیادی ست که در زمینه ی کاری مربوط به خودتان مشغول به کار هستید ممکن است کسانی بخواهند از دانش و تخصص شما استفاده کنند. پس بهتر است این اطلاعات را تحت عنوان مشاور در اختیار دیگران قرار دهید. شما در ازای سخنرانی در کنفرانس ها و مراسم ها پول دریافت می کنید. هر مهارتی که دارید به عنوان مشاوره در اختیار دیگران قرار دهید و درآمد رویایی خودتان را داشته باشید و در کنار آن به مشاغل دیگر هم پردازید.

پیشنهاد ما :  5 مورد از عادت های نفرت انگیز شما که باعث می شود اطرافیان را از خود برانید

طراح گرافیک

حالا که همه ی برند ها به دنبال جلب کردن توجه کاربران هستند تهیه ی یک عکس ویرایش شده و مناسب بیشتر از همیشه برای کسب و کارهای کوچک اهمیت پیدا کرده. بدون در نظر گرفتن اینکه یا می توانند با یک شرکت گرافیکی بزرگ قرارداد ببندند یا نه، همه ی آن ها گهگاهی به یک طراح گرافیک نیاز پیدا می کنند. 

اگر می توانید از فوتوشاپ، illistrator و Indesign استفاده کنید، چندین دوره گذرانده اید و برای این کار سلیقه ی خوبی دارید از مهارت هایتان برای راه اندازی یک کسب و کار آزاد استفاده کنید. به این ترتیب هیچ کس کنترلی روی شما ندارد و شما در ازای انجام کارهای گرافیکی بر اساس ساعت پول دریافت می کنید.

مدیریت شبکه های اجتماعی

بیشتر جوانان عصر تکنولوژی در شبکه های اجتماعی به دنیا آمده اند و بزرگ شده اند. به عنوان مشتری از کسب و کار شما انتظار دارند که در شبکه های اجتماعی حضور فعالی داشته باشد و به آن ها پاسخ بدهد. با اینکه خیلی از صاحبان کسب وکار صفحه ای جداگانه در شبکه های مجازی راه اندازی می کنند قادر نیستند آن را به خوبی اداره کنند.

اگر در توییتر فعال هستید، در فیسبوک زندگی می کنید و تمام شغل هایتان را روی لینکدین پیدا کرده اید، از این مهارت برای کمک کردن به دیگران و مدیریت صفحات مجازی آن ها استفاده کنید.

سرویس دستیار مجازی

در گذشته تمام مدیران یک منشی تمام وقت انتخاب می کردند تا به امورات رسیدگی کند ولی امروزه با وجود حجم کار زیاد برخی از مدیران نمی توانند و یا نمی خواهند به اندازه ی یک منشی تمام وقت حقوق بدهند با این حال به حضور منشی نیاز دارند. برای پر کردن این شکاف انتخاب دستیار مجازی بیشتر از همیشه ضروری شده است. به عنوان دستار مجازی می توانید خودتان شرکت ها را انتخاب کنید و بر اساس برنامه شخصی ساعات کاری را پر کنید و برای مدیران مدیریت ایمیل، برنامه ریزی جلسات، خرید بلیط هواپیما و… را انجام دهید. فقط به یک لپتاپ و اتصال اینترنت نیاز دارید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر