جدیدترین اخبار خودرو

حلاوت‌ها که هست از خشم و از دشنام!

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 15٫005)
Loading...

طی بررسی‌های به عمل آمده توسط روانشناسان دشنام دادن در برخی مواقع نه تنها مشکلی پیش نمی‌آورد بلکه دارای چند مزیت است. در این مقاله قصد داریم تا چند مزیت دشنام دادن را برای شما بازگو کنیم.

دشنام دادن باعث افزایش هوش می‌شود

دشنام دادن

ممکن است از خواندن این مطلب کمی تعجب کنید اما به گفته روانشناسان انسان در برخی مواقع باید دشنام بدهد. در کودکی پدر و مادران ما مدام به ما توصیه می‌کردند که هرگز فحش ندهیم اما با پیشرفت علم و بالا رفتن سطح معلومات روانشناسان مشخص شد که والدین ما حداقل در این مورد دچار اشتباه شده بودند چون دشنام دادن در برخی مواقع نشانه ضعف نیست.

در مقاله مجله تایم آمده است که افرادی که در حل برخی مشکلات دچار مشکل می‌شوند با دشنام دادن می‌توانند حواس خود را بیشتر جمع کنند و دیگر برای حل مشکلات دچار مشکل نشوند. این افراد به جای خیره شدن به این طرف و آن طرف با دشنام دادن به خواسته خود که همان رفع مشکل است می‌رسند که این موضوع بسیار جالب است و بسیاری از روانشناسان از مردم می‌خواهند به جای درماندگی کمی دشنام بدهند. این ناسزاها تنها برای برطرف کردن مشکلات است و نه برای کوچک کردن و ناراحت کردن دیگران. پس از این به بعد هر گاه در حل مشکلی درمانده شدید کمی دشنام بگویید تا به خواسته خود برسید.

کاهش استرس به روش دشنام دادن

دشنام دادن

بسیاری از مردم امروزه به دلیل مشغله‌های مختلف از جمله مشکلات جامعه، بچه‌ها، کار و بسیاری دیگر دچار استرس می‌شوند. به گفته دانشمندان هنگامی که ما دچار استرس می‌شویم نباید به راحتی از کنار آن گذر کنیم و باید با آن مقابله کنیم و بهترین راه خشم است. بله! خشم می‌تواند ما را از شر استرس‌های فراوان رهایی بدهد. مغز انسان به هنگام خشم شروع به تولید کورتیزول می‌کند که تولید بیش از اندازه این هورمون موجب اضافه وزن و ناراحتی‌های قلبی می‌شود اما نگران این موضوع نباشید زیرا با کمی دشنام دادن می‌توانید خود را آرام کنید. هر گاه دچار استرس شدید با خشم شروع به ناسزا گفتن کنید. این کار باعث می‌شود که شما حس بهتری پیدا کنید و شما را از شر استرس‌های روزمره رهایی می‌دهد. هرگز نگران نباشید و بهتر است شما کار خود را انجام بدهید و دشنام بدهید.

بالا بردن اعتماد به نفس با دشنام دادن

دشنام دادن

در این مقاله هرگز قصد نداریم از افرادی که به بزرگترهای خود دشنام می‌دهند حمایت کنیم اما در برخی مواقع برای قدرت نمایی بهتر است به افراد زورگو دشنام بدهیم حتی اگر از ما بزرگتر باشند. مطالعات نشان می‌دهند افرادی که برای به دست آوردن حق خود دچار مشکل می‌شوند می‌توانند با دشنام دادن به حق خود برسند. هر گاه ما از کلماتی مانند دشنام دادن و ناسزا گفتن استفاده کنیم باعث می‌شود آدرنالین خون‌مان بالا برود. با بالا رفتن آدرنالین به ما حس شجاعت دست می‌دهد. این حس حتی ممکن است جان ما را نجات بدهد. با این روش افراد ظالم را تحت تاثیر قرار می‌دهیم. اگر زور بازوی مناسبی ندارید باید به جای آن از دشنام دادن استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از پس بسیاری از انسان‌های قدرتمند برآیید.

برای کاهش درد خود دشنام بدهید

دشنام دادن

مطالعات بیشتر بر روی دشنام دادن نشان می‌دهد که با ناسزا گفتن می‌توان دردهای جسمی خود را کاهش دهیم. به عنوان مثال هر گاه دچار حادثه شدید تا قبل از رسیدن آمبولانس و یا کمک‌های دیگر شروع به دشنام دادن کنید. این کار مانند یک مسکن قوی عمل می‌کند و به مانند مورفین درد شما را کاهش می‌دهد. در واقع اگر به هنگام حادثه جسمی دشنام ندهید باید درد بیشتری را تحمل کنید که هرگز خوشایند نیست شاید دشنام دادن به شما کمک نکند که دست شکسته شما بهبود بیابد اما باعث می‌شود که صبر شما بیشتر شود. بنابراین هر گاه از روی موتورسیکلت به زمین افتادید به جای فکر کردن به درد شروع به دشنام دادن کنید تا کمی آرام شوید.

افزایش جذابیت از طریق دشنام دادن

دشنام دادن

دشنام دادن

افرادی که در مواقع به وجود آمدن مشکلات حاد از عبارت «به جهنم» استفاده می‌کنند از نظر بسیاری از افراد جذاب هستند زیرا با این ناسزا نشان می‌دهند که هرگز از مشکلات هراسی ندارند و در واقع آماده روبه‌رو شدن با آن هستند

بهتر شدن روابط عاطفی زوجین و افراد خانواده از طریق دشنام دادن

دشنام دادن

اگر می‌بینید که رابطه عاطفی زناشویی شما مقداری سرد شده است خوب است گاهی به همسر خود با روی خوش و به نحوی که متوجه شود شما قصد شوخی دارید به او ناسزا بگویید. این کار باعث می‌شود تا همسر شما دچار شوک شود و از زندگی یکنواخت بیرون بیاید. نمی‌توان تا ابد هر روز به همسر خود عشق بورزید و تنها از کلمات سالم استفاده کنید. گاهی باید ساختارشکن بود تا رابطه عاطفی باز شکل و رنگ و بوی تازه به خود بگیرد. این روش تنها مختص به زوجین نیست و در خانواده هم می‌توان گه‌گداری با خنده‌رویی به اعضا خانواده ناسزا گفت تا دیگر افراد خانواده نیز با شما احساس صمیمیت بیشتری کنند.

به گفته روانشناسان افرادی که در جمع دشنام می‌گویند از نظر دیگر افراد چنین افرادی بسیار بی‌آلایش و ساده هستند و چیزی در دل‌شان نیست. دشنام دادن باعث بهتر شدن رابطه‌های اجتماعی نیز می‌شوند اما این به این معنا نیست که به هر کس که رسیدید دشنام بگوید اگر با فردی صمیمی هستید بهتر است برخی مواقع به او ناسزا بگویید تا متوجه شود که شما به چه اندازه با او صمیمی هستید.

منبع: Psychologytoday

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : , ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر