جدیدترین اخبار خودرو

نکاتی که شما باید از نسخه های پشتیبان تحت دو پلتفرم آیپد و آیفون بدانید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 11٫005)
Loading...

نکاتی که شما باید از نسخه های پشتیبان تحت دو پلتفرم آیپد و آیفون بدانید

اگر از افراد به نسبت به تجربه در زمینه کار با پلتفرم های اپلی باشید حتماً می دانید که دستگاه های آیفون و آیپد به صورت پیشفرض نسخه های پشتیبانی را به صورت خودکار تهیه کرده و سپس با حساب آیکلود کاربر همسان سازی می کنند. خوب است بدانید که شما می توانید برای اطمینان بیشتر نسبت به ایجاد نسخه های پشتیبانی محلی به صورت دستی اقدام کنید. همانطور که احتمالاً می دانید شرکت اپل تنها ۵ گیگابایت فضای رایگان تحت یک حساب آیکلود در اختیار شما قرار می دهد از این رو لازم است تا خود نسبت به مدیریت نسخه های پشتیبان حساب آیکلود خود اقدام کنید. اگر به این موضوع علاقه مند هستید ادامه این مقاله را از دست ندهید. با ما همراه باشید.

650x300xiphone-and-ipad-backups-jpg-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-ev11qy4qio

در حال حاضر اغلب برنامه هایی که شما روی دستگاه iOS خود نصب می کنید، داده های شما را به صورت خودکار تحت سرویس های مربوطه ذخیره و نگهداری می کنند. به عنوان مثال زمانی که شما از سرویس جیمیل استفاده می کنید، تمامی ایمیل های شما تحت سرورهای گوگل و به واسطه حساب جیمیل شما ذخیره می شوند. در نتیجه نیازی نیست تا خود به صورت دستی نسبت به پشتیبان گیری از داده ها اقدام کنید. با ما همراه باشید.

 

نسخه های پشتیبان تحت سرویس آیکلود:

در صورتی که شما به هنگام برپایی دستگاه خود نسبت به ایجاد یک حساب آیکلود اقدام کنید، از اطلاعات شما به صورت خودکار و آنلاین تحت این حساب آیکلود یک نسخه پشتیبان تهیه می شود. این فرایند تهیه نسخ پشتیبان در واقع زمانی اتفاق می افتد که دستگاه شما در حالت قفل قرار گرفته و به اینترنت وای فای نیز دسترسی داشته باشد. زمانی که شما یک دستگاه را راه اندازی می کنید می توانید نسبت به بازیابی اطلاعات از نسخه پشتیبانی که پیش از این گرفته اید به واسطه حساب آیکلود خود اقدام کنید. دقت داشته باشید که حساب آیکلود به صورت دستی از تصاویر و ویدئوهای شما نسخه پشتیبان تهیه نمی کند، از این رو شما خود باید به صورت دستی جهت تهیه نسخه پشتیبان از آنها اقدام کنید.

برای اینکه مطمئن شوید حساب آیلکود برای شما فعال بوده و به خوبی کار می کند، وارد بخش تنظیمات دستگاه خود شده و سپس روی گزینه iCloud را بزنید. حال در این بخش شما باید حساب آیکلودی که دستگاه شما برای تهیه نسخه پشتیبان از آن استفاده می کند را ملاحظه کنید در صورتی که هنوز حساب آیکلودی تنظیم و راه اندازی نکرده اید، می توانید از همین بخش نسبت به ایجاد آن اقدام کنید.

650x710xicloud-settings-on-ios-7-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-zc2v_15ams

 

 

 

شما در این بخش می توانید با زدن گزینه Storage و مراجعه به بخش Backup در پایین بخش iCloud، اطلاعات بیشتری را راجع به فرایند نسخه پشتیبان خود شاهد باشید. در این بخش شما می توانید از میزان فضای خالی حساب آیکلود خود مطلع شوید. همانطور که گفته شد به صورت پیشفرض ۵ گیگابایت فضای رایگان به هر حساب آیکلود کاربر اختصاص داده شده است.

 

بخش iCloud Backup در این صفحه به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید بنا به نیاز خود نسبت به فعال سازی و یا غیرفعال کردن قابلیت پشتیبان گیری تحت حساب آیکلود خود اقدام کنید.

 

 

 

شما می توانید به منظور آگاهی از میزان فضای استفاده شده برای نگهداری فایل های پشتیبان، وارد بخش Manage Storage شوید. همچنین اگر شما از چندین دستگاه به صورت همزمان استفاده می کنید، می توانید در این بخش لیستی از دستگاه های استفاده کننده از این حساب آیکلود را همراه با میزان فضایی که از این حساب استفاده می کنند را ملاحظه کنید. به طور کلی اگر شما یک کاربر عادی هستید، نیازی به نگرانی در مورد فضای مورد نیاز برای نگهداری فایل های پشتیبان تحت آیکلود نخواهید داشت اما به هر حال اگر به فضای بیشتری نیاز داشتید می توانید با پرداخت مبلغ اندکی نسبت به تهیه فضای بیشتر اقدام کنید.

شما در این بخش می توانید برای کسب اطلاعات دقیق و بیشتر در مورد آخرین نسخه پشتیبان روی دستگاه مد نظر خود تپ کنید. شما می توانید در این بخش ببینید کدام یک از برنامه ها از بیشترین فضا استفاده می کنند. شما همچنین می توانید برای آزادسازی فضا نسبت به غیرفعال کردن برنامه یا برنامه های مد نظر خود برای جلوگیری از ارتباط با آیکلود جهت ذخیره داده، اقدام کنید. با این کار هر زمان که آیلکود در زمان بعد قرار شد نسخه پشتیبان تهیه کند، برنامه هایی که در این بخش غیرفعال کرده اید جز استثناها قرار خواهد داد و در نتیجه هیچ داده ای از آنها جزء نسخه های پشتیبان قرار نخواهد گرفت. در صورتی که خواستید جدیدترین نسخه پشتیبان گرفته شده را پاک کنید، می توانید روی گزینه Delete Backup را بزنید.

 

650x585xicloud-manage-storage-backups-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-rtw1lmotmw

 

نسخه های پشتیبان تحت آیتونز:

شما می توانید با استفاده از آیتونز و اتصال آن به آیفون، آیپد، آیپاد تاچ به کامپیوتر خود و با یک کابل USB گنجانده شده، نسبت به ایجاد یک نسخه پشتیبان اقدام کنید. بعد از انجام اینکار و باز کردن رابط آیتونز، دستگاه خود را انتخاب کنید.

در ادامه شما یک بخش تحت عنوان Backup خواهید دید که در آن می توانید تعیین کنید دستگاه شما چگونه نسبت به تهیه نسخه پشتیبان اقدام کند.

 

به طور پیشفرض، دستگاه شما به صورت خودکار تحت حساب آیکلود، نسخه پشتیبان تهیه می کند. البته این در حالتیست که پیش از این نسبت به ایجاد حساب آیکلود اقدام کرده باشید. خبر خوب این است که شما می توانید شرایط را به گونه ای رقم بزنید که دستگاه شما به صورت خودکار نسخه پشتیبان را در کامپیوتر شما قرار داده و همچنین می توانید تعیین کنید که به صورت خودکار برای فایل های نسخه پشتیبان یک رمز عبور نیز در نظر گرفته شود. در هر صورت اگر زمانی خواستید به صورت دستی نسبت به ایجاد نسخه پشتیبان اقدام کنید، کافیست روی گزینه Back Up Now را بزنید.

دقت داشته باشید که نسخه های پشتیبان تحت آیتونز متفاوت از نسخه های پشتیبان تحت آیکلود است. در واقع زمانی که شما نسبت به ایجاد نسخه پشتیبان تحت آیتنوز اقدام می کنید، از تمامی داده های موجود در دستگاه شما یک نسخه پشتیبان تهیه شده، و بعداً در صورت نیاز می توانید عیناً آنها را دوباره بازیابی کنید. اما در رابطه با آیکلود باید دقت داشته باشید که تنها از مهمترین و با ارزش ترین داده های پلتفرم شما به صورت پیشفرض نسخه پشتیبان تهیه می شود. به عنوان مثال نسخه های پشتیبان آیکلود به هیچ وجه شامل یک کپی کامل از فایلهای صوتی و تصویری موجود در دستگاه شما نیستند. در این حالت شما باید روی روش آیتونز تکیه کنید. در واقع روش آیکلود به شما این امکان را خواهد داد تا بتوانید صرفاً داده های ضروری را تحت حساب خود داشته و از آپلود و دانلود فایل های حجیم نیز جلوگیری به عمل خواهید آورد.

در حالت عادی، نسخه های پشتیبان تحت حساب آیکلود برای اغلب مردم کافیست. اما با این حال اگر شما به یک کپی کامل از محتویات و داده های روی گوشی احتیاج داشتید، می توانید نسبت به ایجاد آن تحت آیتونز اقدام کنید. برای بازگردانی نسخه پشتیبان تهیه شده نیز کافیست دستگاه خود را به کامپیوتر متصل کرده و سپس روی دکمه Restore Backup کلیک کنید.

650x517xback-up-iphone-or-ipad-from-itunes-png-pagespeed-gpjpjwpjjsrjrprwricpmd-ic-5qdv3nolgf

برنامه هایی که با سرویس های آنلاین همسان سازی می شوند:

در حال حاضر اغلب برنامه ها طوری طراحی شده اند که حداقل به یک سرویس آنلاین متصل شده اند در نتیجه تهیه نسخه های پشتیبان جداگانه برای حفظ داده های آن برنامه ها چندان ضروری به نظر نمی رسد. به عنوان مثال زمانی که شما در رابط نرم افزار Evernote، یادداشت هایی را ایجاد می کنید، آنها تحت حساب مربوط به این نرم افزار به صورت خودکار و آنلاین ذخیره شده و شما می توانید از دستگاه های دیگر خود به آنها دسترسی داشته باشید. این حالت بدین معناست که شما نیازی به یک آیکلود و یا آیتونز برای ذخیره آنها ندارید. هر زمان هم که شما دستگاه جدیدی تهیه کردید کافیست با همان حساب وارد برنامه Evernote شده تا تمامی یادداشت هایی که شما پیش از این ایجاد کردید، برایتان آماده شود. نکته دیگر اینکه، حساب آیکلود شما ممکن است هنوز برخی از داده هایی که این برنامه ها با آنها سروکار دارند را نیز ذخیره کند. البته این حالت نیز مفید خواهد بود چرا که سبب می شود تنظیمات شما تحت آن برنامه محلی، حفظ شده و در دفعات بعد نیازی به تنظیم مجدد آنها نخواهید داشت. اما همان طور که گفته شد، داده های مهم شما با یک حساب آنلاین مربوط به برنامه مورد استفاده، همسان سازی خواهد شد.

نتیجه گیری و جمع بندی:

اگر شما یک کاربر معمولی اپلی هستید معمولاً نیازی به نگرانی خاصی در مورد نسخه های پشتیبان ندارید. در این حالت کافیست با یک حساب آیکلود وارد شده و اجازه دهید دستگاه شما خود از داده های مهم نسخه پشتیبان تهیه کند. شما در این حالت مجبور نیستید نسبت به تهیه نسخه های پشتیبان تحت آیتونز اقدام کنید. اگر فضای آیکلود شما، پر شد، می توانید نسبت به حذف نسخه های پشتیبان قدیمی اقدام کرده تا دیگر مجبور نباشید، برای در اختیار داشتن فضای بیشتر هزینه ای را به اپل پرداخت کنید.

در پایان شما هم اگر تجربه ای در زمینه استفاده از فضاهای ابری و تهیه نسخه پشتیبان دارید که احساس می کنید برای سایر کاربران اپلی نیز می تواند مفید باشد، می توانید آنرا را با ما و سایر کاربران در بخش نظرات در میان بگذارید. ما را از نظرات گرم خود محروم نفرمایید.

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر