جدیدترین اخبار خودرو

تویوتا با همکاری اینتل اکوسیستم ماشین خودران طراحی می کند

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (تعداد آرا : 15٫005)
Loading...

تویوتا با همکاری اینتل اکوسیستم ماشین خودران طراحی می کند

تویوتا با همکاری اینتل، و چندین شرکت تکنولوژی خودران، در حال طراحی اکوسیستمی برای خودروهای خودران است که ماشین ها را به هم وصل می کند. با کمک به اشتراک گذاشتن داده و اطلاعات خودروها، شرکت ها قصد دارند نقشه و سیستم های کم رسان رانندگی را بر روی ابر اطلاعاتی قرار دهند. همکارانی که در این موافقت چند جانبه (که با عنوان کنسرسیوم پردازش خودرانش از آن یاد شده) شرکت دارند عبارتند از: اریکسون، شرکت دنسو که دست اندر کار تولید قطعات خودران است، و شرکت تله کام دوکومو.

در واقع همه این شرکت ها در حوزه ماشین های خودران فعال هستند و همکاری میان شرکت ها در این حوزه بسیار رایح است. ویاموی آلفابت، و جی ام، با لیفت همکاری می کنند. رنو با نیسان شراکت دارد. و شرکت عظیم چینی، بادیو، با همه. در حال حاضر گروه های متفاوتی کنار هم جمع شده اند. تویوتا اخیرا با نیسان برای تولید ماشین خودران تولید آمریکا شراکت کرده. نتیجه شراکت این کمپانی ها اطلاعات پردازشی عظیمی بوده که به مرور بیشتر هم می شود. در واقع، پیش بینی می شود اطلاعات مربوط به وسایل نقلیه خودران و ابر اطلاعاتی آن تا سال دو هزار و بیست و پنج به ده اگزابایت ماهیانه خواهد رسید، که تقریبا ده هزار برابر بیشتر از میزان اطلاعات فعلی است. جمع آوری این اطلاعات برای به کارگیری در شراکت میان کمپانی های ماشین سازی راه حلی منطقی است. مخصوصا اگر تویوتا و اینتل را وارد میدان رقابت کند.

پیشنهاد ما :  گوشی‌های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس به تراشه‌های هوش مصنوعی مجهز می‌شوند

چهارشنبه همین هفته اینتل از طرح خود مبنی بر تولید صد دستگاه خودروی خودران پرده برداشت، که احتمال دارد بر روی پایه های اطلاعاتی و بیگ دیتای مورد نظر کنسرسیوم توسعه داده شود. بازتاب خبری این کنسرسیوم چالش بزرگ طرح خودران های اپل خواهد بود. در حالی که شرکت فعلا بر روی آزمایش سکوی مناسب ماشین های رایج در بازار تمرکز دارد، رسیدن به استانداردهای بازار مستلزم ایجاد زیرساخت های پهنای باند عریض و مراکز دیتاسنتر فوق مدرن است. به نظر هم نمی رسد که قصد داشته باشد در این زمینه با دیگر شرکت ها همکاری کند، زیرا از نظر امنیت داده دچار مشکل خواهد شد. اپل احتمالا نیاز خود به ابر اطلاعاتی را با پردازشگرهای محلی و یادگیری ماشینی حل کند. این دقیقا همان چیزی است که تیم کوک، مدیر عامل اپل، در مصاحبه اخیر خود از آن یاد کرده است.

 

منبع: انگجت

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر