جدیدترین اخبار خودرو

با ۷ مورد از خواص زردچوبه آشنا شوید: از درمان دیابت گرفته تا سرطان و آلزایمر

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

با ۷ مورد از خواص زردچوبه آشنا شوید: از درمان دیابت گرفته تا سرطان و آلزایمر

ماده ی مهم موجود در زردچوبه کورکومین نام دارد. کورکومین باعث بوجود آمدن رنگ زرد زردچوبه می شود. کورکومین خاصیت ضد التهابی و تقویت کننده سیستم ایمنی دارد. ولی چای زردچوبه چیست؟

زردچوبه

کورکومین بصورت طبیعی نایاب است یعنی بدن ما نمی تواند به راحتی به آن دسترسی و یا آن را جذب کند. به همین دلیل زردچوبه به خاطر وجود کورکومین بسیار مورد توجه قرار گرفته. تهیه ی چای زردچوبه با استفاده از ریشه ی این گیاه یا پورد خالص آن بهترین شیوه ی مصرف این ادویه است. بطور مشخص هنوز تعیین نشده که روزانه باید چه اندازه از این ماده استفاده شود. بر اساس تحقیقات میزان مورد نیاز از زردچوبه به بیماری که قرار است درمان شود بستگی دارد.

زردچوبه

در بررسی هایی که روی افراد بالغ انجام شده ثابت کرده اند که می توانیم روزانه سه بار بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرم از پودر زردچوبه و یا یک تا سه گرم از ریشه ی گیاه زردچوبه مصرف کنیم.

فواید زردچوبه

کاهش دهنده ی علائم آرتروز

زردچوبه به عنوان یک ضد التهاب می تواند علائم آرتروز را کاهش دهد. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۷ در آمریکا انجام شد ۲۰۶ نفر از شرکت کنندگان از درد های آرتروزی رنج می بردند که ۶۳ درصد از آن ها از ترکیبات غیر ویتامینی برای درمان علائم استفاده کردند و زردچوبه یکی از پر مصرف ترین آن ها بود.

تقویت فعالیت سیستم ایمنی

کورکومین به علت خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد ویروسی و ضد باکتریایی اش عملکرد سیستم ایمنی را بهبود می بخشد. همچنین کورکومین می تواند عملکرد سلول های ایمنی را در مقابل سرطان بیشتر کند.

پیشنهاد ما :  هرگز این هشت چیز را در مایکروویو نگذارید

زردچوبه

کاهش اختلالات قلبی عروقی

بررسی های متعددی ثابت کرده که کورکومین می تواند روی قلب اثرات مفیدی داشته باشد و به عنوان آنتی اکسیدان و ضد التهاب عمل کند. در یک بررسی ثابت شد که مصرف روزانه ۴ گرم از کورکومین در ۳ روز پیش از بای پس عروق کرونری و ۵ روز پس از آن می تواند ریسک سکته ی قلبی را تا ۱۷ درصد کاهش دهد.

از ابتلا به سرطان جلوگیری و در درمان کمک می کند

یکی از برجسته ترین اثرات کورکومین خاصیت ضد سرطانی بودن آن است. از آنجایی که ضد التهاب و آنتی اکسیدان است احتمال آسیب رسیدن به سلول ها را کاهش می دهد و در کل از ابتلا به سرطان جلوگیری می شود. به علاوه آزمایش های بی شماری تاثیر کورکومین روی درمان تومور را ثابت کرده. این ماده می تواند جلوی رشد تومورها و گسترس سلول های سرطانی را بگیرد.

زردچوبه

جلوگیری و درمان آلزایمر

بررسی ها نشان داده اند که کورکومین می تواند جلوی اختلالاتی که منشا عصبی دارند را بگیرد.

جلوی آسیب های کبدی را می گیرد و وضعیت آن را مدیریت می کند

بررسی های متعددی نشان داده اند که کورکومین می تواند از کبد جلوی بیماری ها حفاظت کند، مایع گوارشی را بیشتر کند و از سرطانی شدن سلول های کبد جلوگیری کند.

از ابتلا به دیابت جلوگیری می کند

هزاران سال است که در درمان دیابت از زردچوبه استفاده می شود و در مدل های آزمایشگاهی که روی حیوانات و مدل های انسانی پیاده شده تاثیرات ضد دیابتی کورکومین اثبات شده است.

پیشنهاد ما :  به این دلایل باید حمام سرکه سیب گرفت

 

 

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر