جدیدترین اخبار خودرو

چطور با گوشی هوشمندمان ویدئوی با کیفیت بگیریم (۳)

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

چطور با گوشی هوشمندمان ویدئوی با کیفیت بگیریم

این مقاله قسمت سوم و پایانی راهنمای تصویربرداری و ضبط ویدئوی با کیفیت با استفاده از گوشی هوشمند است. قبل از خواندن حتما قسمت دوم را مطالعه کنید.

مرزها را بشکنید

به حرف مردم گوش ندهید، ویدئوی عمودی گرفتن ایرادی ندارد. واقعا! سکوهایی همچون فیسبوک، یوتیوب، و ویمئو به تازگی امکان افزودن ویدئوی عمودی را اضافه کرده اند. بنابراین دلیلی ندارد که مخالف ویدئوهای عمودی باشیم، خیلی مسخره است. ویدئویی که افقی یا با حالت لنداسکیپ گرفته شده بسیار دلپذیر است، ولی به این معنی نیست که افقی گرفتن گوشی تنها راه ضبط تصاویر است.

همین قضیه برای باقی «مرزها» هم صادق است. وقتی کارتان را بلد باشید، پیدا کردن راه هایی برای دور زدن قوانین دست و پا گیر لذت بخش می شود. عکاسی با گوشی هوشمند راهی برای مردمی کردن تصویربرداری ایجاد کرده، طوری که هیچ کس حتی خوابش را هم نمی دید که به این سادگی و با در دست داشتن تنها یک گوش و بدون نیاز به وسایل حرفه ای و گرانقیمت بتواند تصاویری فوق العاده ثبت کند. از فرصتی که در اختیارتان قرار گرفته نهایت استفاده را ببرید، زمان خوبی برای خود و خانواده تان فراهم کنید، تصاویر زیبایی بگیرید، و از همه مهمتر راه های جدید را امتحان کنید.

 

مونتاژ

یکی از مسائل مهم در گرفتن ویدئو با گوشی همراه این است که چه کاری با تصاویرتان خواهید کرد. برخی فقط ویدئوهای مونتاژ نشده را روی فیسبوک، اینستاگرام، یا توئیتر پست می کنند، در حالی که برخی دیگر ساعت ها وقت صرف ساختن چیزی می کنند که به نظر می رسد با دوربین حرفه ای گرفته و ساخته و پرداخته شده. پیدا کردن آنچه که دوست دارید و آنچه که باید انجام بدهید بیشتر حالت آزمون و خطا دارد. بهترین راه این است که از مراحل ساده شروع کنید.

می توانید تصاویرتان را با اپلیکشن عکاسی خود گوشی هوشمندتان ویرایش کنید، مثلا اندازه قاب را تغییر دهید، یا شاید حتی فیلترهایی ساده روی تصاویر بگذارید. برای انجام مراحل حرفه ای تر باید از اپلیکیشن های مونتاژ ویدئو استفاده کنید.

یکی از اپلیکیشن های ساده iMovie اپل است. افکت های مختلفی رویش هست و قاب های از پیش تعیین شده ای برای گذاشتن نوشته روی ویدئو. البته این اپلیکیشن چندان انعطاف پذیر نیست. Quick گوپرو هم همینطور است، و بر روی هر گوشی نصب می شود. اما قابلیت ایجاد مونتاژ اوتوماتیک را هم دارد. فقط کلیپ هایی که می خواهید را انتخاب کنید، و در عرض چند دقیقه ویدئویی مونتاژ شده تحویل بگیرید. بعد از آن هم می توانید کار ویرایش تصاویر را انجام دهید. نتیجه به دست آمده همیشه خوب نیست، اما چند مرحله خسته کننده مونتاژ ویدئو را برایتان انجام می دهد.

گزینه های حرفه ای تر شامل Splice، Adobe Premiere Clip، و Filmic Pro است. اپلیکیشن عکس خود گوگل، که برای آیفون هم قابل دسترسی است، و اپلیکیشن عکس خود اپل نیز به صورت اتوماتیک ویدئوها را برایتان مونتاژ می کنند، اما این هم گفتنی است که کنترل محصول نهایی کاملا هم دست خود شما نخواهد بود.

در گوشی های اندرویدی اپلیکیشن عکس کنترل محدودی در اختیارتان می گذارد. اما اگر می خواهید واقعا در مونتاژ ویدئو از قوه خلاقه خود استفاده کنید و کنترل کامل را به دست بگیرید اپلیکیشن هایی نظیر Power Director یا Filmic Pro احتمالا مناسب ترین اپلیکیشن ها برای ویدئوهای شما خواهد بود.

 

آنچه که توضیح داده شد شما را برای تهیه ویدئوهای ساده آماده خواهد کرد – اگر چیزی از قلم افتاده، خوشحال می شویم که نظرتان شما را بدانیم. وقتی این مراحل ابتدایی را پشت سر گذاشتید و در آن ها توانا شدید، باید به فکر تنظیم نور و کمپوزیسیون صحنه باشید، همچنین تکنیک های مونتاژ حرفه ای تر. تا آن موقع، از ویدئو گرفتن با گوشی همراهتان لذت ببرید.

 

پایان.

منبع: ورج

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر