جدیدترین اخبار خودرو

گوشی Vivo Xplay7 با ۱۰ گیگابایت رم؛ از ورطه حرف تا وهله عمل!

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

تازه‌ترین شایعه حاکی است که قرار است گوشی Vivo Xplay7 با ۱۰ گیگابایت رم در بازار موجود شود.

آیا شرکت چینی ویو به دنبال آن است تا نوعی گوشی هوشمند با نام گوشی Vivo Xplay7 مجهز به ۱۰ گیگابایت رم ساخته و روانه بازارهای جهانی کند؟ بشنوید اما باور نکنید! با این حال، گفته می‌شود که ویو (Vivo)، سازنده چینی تلفن همراه، که به تازگی موفق به ساخت و معرفی نخستین گوشی هوشمند مجهز به حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش شده است در نظر دارد تا از نخستین گوشی هوشمند برخوردار از ۱۰ گیگابایت رم نیز رونمایی کند.

گوشی Vivo Xplay7

 این ادعا اگرچه در وبگاه‌های بسیاری بازتاب یافته است اما باز با این همه احتمال شایعه بودن منتفی نیست. به هر حال، ما و شما هم حق داریم تا مثل همه چیزهای دیگر به این مورد نیز با دیده شک و تردید نگاه کنیم. تازه‌ترین شایعه در این باره این است که گوشی پرچمدار نسل جدید ویو به احتمال گوشی Vivo Xplay7 نام دارد و به جدیدترین پردازنده شرکت کوالکام یعنی اسنپدراگون ۸۴۵، صفحه نمایش با کیفیت ۴K، ۵۱۲ گیگابایت حافظه داخلی و همچنانی که پیشتر گفته شد ۱۰ گیگابایت رم مجهز خواهد شد.

خاستگاه دقیق این شایعه ردیابی شدنی نیست اما اطلاعاتی که درباره این گوشی فاش شده در ویبو (Weibo یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های رسانه اجتماعی کشور چین) نیز آمده است و همچنان که در تصویر مربوطه مشاهده می‌کنید مختصات و مشخصات فنی گوشی Vivo Xplay7 به شکل فهرست‌وار در ویبو نیز درج شده است. با این همه، یکی از کاربران ویب خاطرنشان کرده است که پیشتر (در اکتبر ۲۰۱۷) نیز گوشی مشابهی در رنگ‌های متنوع در این رسانه اجتماعی رصد شده است.

براساس اطلاعاتی که پیش از این فاش شده است گوشی Vivo Xplay7 قرار بوده که برخودار از هشت گیگابایت رم و بیش از ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی باشد اما در همان وقت ادعا شده بود که صفحه نمایش این گوشی به شکل صد در صد بدون حاشیه است که البته باورش اندکی مشکل است.

گوشی Vivo Xplay7

روی هم رفته چنان به نظر می‌رسد که این اطلاعات صرفا جنبه شوخی داشته‌اند و به هیچ وجه نمی‌توان آن‌ها را جدی گرفت. کاربر مورد اشاره ویبو همچنین یادآوری کرده است که به استناد اطلاعات دیگری برملا شده است گوشی Vivo Xplay7 ممکن است با صفحه نمایش دارای کیفیت ۸K، ۱۶ گیگابایت رم و یک ترابایت حافظه داخلی عرضه شود. در حد حرف و خیال همه این‌ها شدنی است منتها باید دید در عمل تا چه اندازه درست از آب درمی‌آید.

در خلال سال‌های گذشته بارها شاهد بوده‌ایم که شایعاتی از این دست فراوان دست به دست شده‌اند و هیچ بعید نیست که شایعه حاضر درباره گوشی Vivo Xplay7 نیز از جنس همان شایعات باشد. کسی سر آن ندارد تا بگوید که ساخت گوشی هوشمند با رم هشت گیگابایت امری محال و ناممکن است اما این که گوشی Vivo Xplay7 از دل چنین شایعه با تن پوش حقیقت بیرون آید خود حکایت دیگری است.

پی‌نوشت: تصویر رندر شده‌ای که از گوشی Vivo Xplay7 می‌بینید مربوط به اکتبر ۲۰۱۷ میلادی است و یحتمل جعلی و ساختگی است.

منبع: Phonearena

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر