جدیدترین اخبار خودرو

بیتکوین چیست ؟ ۱۰ نکته در مورد بیتکوین که حتما باید بدانید

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

بیتکوین چیست ؟ چقدر ارزش دارد؟ ۱۰ نکته در مورد بیتکوین که حتما باید بدانید

حتی اگر در زمینه ی تکنولوژی حسابی وارد باشید باز هم ممکن است نتوانید در مورد اینکه بیتکوین چیست درک درستی پیدا کنید. این موضوع فعلا به بحث داغی در میان سرمایه گذاران و کارآفرینان و سهام داران تبدیل شده و شما هم احتمالا دوست دارید در مورد بیتکوین اطلاعات بیشتری کسب کنید.

بیتکوین چیست

اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم که بیتکوین چیست می توانیم بگوییم نوعی دارایی دیجیتالی ست (حالا بیشتر از ۸۰۰ مدل دارایی دیجیتالی داریم) که توسط هیچ سازمان دولتی و یا بانکی کنترل نمی شود. این نوع از پول دیجیتالی بطور خصوصی طراحی شده و هر کس می تواند با استفاده از کامپیوتر و سخت افزار پیشرفته به نقل و انتقالات بپردازد. برخی معتقدند نقل و انتقال از طریق بیتکوین و با استفاده از اینترنت شیوه ای امن است. برخی شیوه های مشابه اطلاعات جزئی را در سامانه ای ثبت و نگهداری می کنند.

بیتکوین حالا ۸ سال و نیمه شده ولی قدیمی ترین و با ارزش ترین دارایی دیجیتالی موجود است. در مدت کوتاهی مسیر سخت و طاقت فرسایی را پیموده ولی موفق شده تعدادی از افراد ثروتمند را به خود جذب کند. این مطلب را بخوانید تا دفعه ی بعدی که در جمعی در مورد بیتکوین صحبت شد بتوانید در مورد اطلاعات خود به اندازه ی یک فرد متخصص اظهار نظر کنید و دقیقا بدانید که بیتکوین چیست:

بیتکوین چیست

بیتکوین در سال ۲۰۰۸ اختراع شد. فردی به نام ناکاموتو مفهوم بیتکوین را معرفی کرد و سپس این پروژه را در سال ۲۰۱۰ رها کرد و ناپدید شد. سپس بقیه ی دولوپرها این پروژه را ادامه دادند. تولد بیتکوین سوم ژانویه است. یعنی همان روزی که ناکامونو ۵۰ واحد اولیه ی بیتکوین را طراحی کرد.

بیتکوین چیست

مخترع دروغین بیتکوین

هویت حقیقی مخترع بیتکوین هیچ وقت برملا نشد. ناکاموتو اعلام کرده که طراح بیتکوین نیست و کارآفرینی استرالیایی به نام کرگ رایت ادعا کرده که طراح بیتکوین است ولی متاسفانه برای ثابت کردن این ادعا شواهد کافی در دست نداشت. ناکاموتو فردی ثروتمند است و همان روزهای ابتدایی طراحی این سیستم یک میلیون بیتکوین به نام خود ثبت کرده است.

پیتزای گران قیمت

اولین نقل و انتقال مالی که توسط بیتکوین صورت گرفت در سال ۲۰۱۰ اتفاق افتاد. یک برنامه نویس بابت خرید یک پیتزا ۱۰۰۰۰ بیتکوین پرداخت کرد. حالا در سال ۲۰۱۷ این مقدار بیتکوین ۹۹ میلیون دلار ارزش دارد!!! 

بیتکوین چیست

شما می توانید بیتکوین را خرج کنید

شاید تا به حال نمی دانستید بیتکوین چیست ولی بعضی از مردم از بیتکوین برای خرید هم استفاده می کنند.

بیتکوین های دولتی

در گذشته بیشترین سهم بیتکوین متعلق به دولت ایالات متحده بود ولی بعد از اینکه FBI وبسایت جاده ی ابریشم را بست (وبسایتی که مردم از طریق آن دارو و سرویس خریداری می کردند) بیتکوین های متعلق به سایت را بدست آورد که به ۱۴۴۰۰۰ بیتکوین می رسید. سپس این بیتکوین به مزایده درآمد و سرمایه گذاران برای خرید آن سر و دست می شکاندند.

بیتکوین چیست

عقب نشینی

در سال ۲۰۱۴ بیتکوین یک خسارت بزرگ را متحمل شد و حدود ۴۶۰ میلیون دلار از اموالش را در اثر سرقت از دست داد. بعد از این حادثه نگرانی هایی در مورد امنیت این دارایی دیجیتالی بوجود آمد.

سهم میلیاردر ها از بیتکوین

وارن بافی یکی از معروف ترین سرمایه گذاران سراسر جهان در مورد بیتکوین نظر مساعدی نداشت. او در این مورد می گوید: از بیتکوین و دانستن اینکه بیتکوین چیست دوری کنید. ایده ی این سرمایه گذاری برای من مثل جوک است. سرمایه گذار دیگری در این مورد می گوید: شما نمی توانید از مردم بخواهید که روی هوا سرمایه گذاری کنند و به این وسیله کسب و کار راه بیندازید. آخر و عاقبت خوبی ندارد. در نهایت دولت باید جبران بدهی ها را متحمل شود. البته همه ی میلیاردرها مخالف این شیوه ای سرمایه گذاری نیستند.

بیتکوین چیست

دوقلو های پولدار

دیگر سرمایه گذاران برجسته ی بیتکوی کمرون و تایلر وینکلووس هستند. یعنی همان کسانی که از مارک زاکربرگ بابت دزدیدن ایده ی فیسبوک شکایت کردند. آن ها در سال ۲۰۱۳ حدود ۱۱ میلیون دلار بیتکوین خریداری کردند. این مقدار حدود ۱ درصد از سرمایه ی کل بیتکوین در آن زمان بود. وقتی ارزش بیتکوین در دسامبر سال جاری به بیش از ۱۱۰۰۰ دلار رسید این دوقلو ها به عنوان اولین میلیاردر های بیتکوینی معرفی شدند.

بیتکوین چیست

یکی دیگر از سرمایه گذاران بیتکوینی که ۱۰۰۰ دلار خریداری کرده بود اریک فینمن نام دارد. او ۱۴ ساله بوده و حالا یک میلیاردر است.

حمایت از جانب یک سازمان مالی بزرگ

در سال ۲۰۱۷ فیدلیتی به یک واسطه برای سرمایه گذاران بدل شد. این شرکت به مشتری ها خود اجازه می داد تا از طریق وبسایت فیدلیتی سهام بیتکوین خود را زیر نظر داشته باشند. آن ها در این مورد می گویند: این یک آزمایش است تا یاد بگیریم این دارایی های دیجیتالی چطور کار می کنند و مشتری ها چطور با آن ارتباط برقرار می کنند.
بیتکوین چیست

اوه اوه اوه

در آخر ماه نوامبر سال ۲۰۱۷ ارزش بیتکوین به بیشتر از ۱۰۰۰۰ دلار به ازای هر واحد رسید. حالا ۱۶.۷ واحد بیتکوین در گردش است و ارزش کلی آن به ۱۶۷ میلیارد دلار رسیده. این عدد حتی از ارزش دیزنی، مک دونالد و IBM هم بیشتر است.

 

 

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر