جدیدترین اخبار خودرو

راز جیب کوچک شلوار جین!

1 امتیاز2  امتیاز3  امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (امتیازی ثبت نشده است)
Loading...

جیب کوچک شلوار جین برای چیست و چه حکمتی دارد؟

شلوار جین که در ایران با نام شلوار لی شناخته می‌شود دارای جیب کوچکی است که شاید کمتر کسی کاربرد آن را بداند. به فرض این که فردی میانسال باشید می‌خواهیم از شما بپرسیم که تاکنون چند دست لباس جین برای خود خریداری کرده‌اید؟ بیست دست؟ پنجاه دست؟ حاضریم با شما شرط ببندیم که در بین همه‌ لباس‌های جینی که داشته‌اید حتی یک بار به ذهن‌تان خطور نکرده و این پرسش برای شما پیش نیامده که جیب کوچک شلوار جین که معمولا هم در قسمت جیب اصلی سمت راست دوخته می‌شود برای چه کاری است!

شلوار جین

از شما چه پنهان این موضوع نیز یکی از نکات ریز زندگی هر کسی است که جین پوش است. جین پوش‌ها در این جیب کوچک غالب اوقات دسته کلید، فندک یا پول خرد خود را جا می‌دهند.

شاید بپرسید چه اهمیتی دارد که بدانیم این جیب کوچک برای چیست و اصلا چه استفاده‌ای دارد اما فراموش نکنید که وقتی کسی جین می‌پوشد جور دیگری به او نگاه می‌کنند و محال است که مورد پرسش قرار نگیرد که برای مثال شلوار جین‌ات را از کجا خریدی؟ یا این که تو که جین پوش نبودی چطور شد یک دفعه تیپ جین زدی؟ حالا با توجه به جواب‌های شما به همه این پرسش‌ها و دفاعی که از لباس جین خود کرده‌اید اگر کسی از راه رسید و پرسید جیب کوچک شلوار جین برای چیست چه جوابی دارید که به او بدهید؟

می‌بینید که جیب کوچک شلوار جین که در نظر اول کم اهمیت جلوه می‌کند می‌تواند آدم را به قول امروزی‌ها ضایع کند. پس اصولا خوب است که آدم همیشه پاسخی برای انتخاب‌های خود داشته باشد چون سخت است و خیلی کم از کسی برمی‌آید که در پاسخ به پرسش دیگران بگوید: «به شما چه ربطی دارد؟»

پیشنهاد ما :  حلاوت‌ها که هست از خشم و از دشنام!

شلوار جین

اکنون که مشتاق شدید که بدانید عاقبت این جیب کوچک به چه کاری می‌آید خدمت شما باید عرض کنیم که این جیب را برای نگهداری ساعت به شلوار جین اضافه کرده‌اند. بله، ساعت!

تریسی پنک، تاریخ‌نگار شرکت لیوای استراوس که از زمان‌های قدیم در کار تولید لباس جین بوده است، می‌گوید: «این جیب کوچک تقریبا قدمتی به اندازه خود شلوار جین دارد که به سال ۱۸۷۹ برمی‌گردد.»

جین‌های اصلی که رگه‌های رنگ مسی نیز در آن‌ها دیده می‌شد از همان ابتدا با این جیب کوچک تولید شدند تا کارگران، نجاران، معدنچیان و مهندسان راه‌آهن که عمدتا مشتریان اصلی این نوع لباس و به ویژه شلوار جین بودند بتوانند ساعت خود را در آن نگهداری کنند. همین علت موجب شد تا شلوار جین با این جیب کوچک حتی تا به امروز اصالت پیدا کند.

شلوار جین

این روزها اما دیگر از آن ساعت‌های قدیمی بدون بند زنجیردار خبری نیست و همه تقریبا ساعت مچی دارند و یا این که در نهایت برای دانستن وقت و زمان به گوشی تلفن همراه خود نگاه می‌کنند. به همین علت است شاید که جیب کوچک شلوار جین که در ایران بیشتر با نام شلوار لی شناخته می‌شود بدون استفاده و بی‌کار مانده است.

با این همه، ما تلاش بنیانگذاران لباس‌های جین را قدر می‌دانیم و به احترام همین جیب کوچک جا دارد که از جا برخیزیم و کلاه از سر برداریم!

منبع: Today

اگر این مطلب رو پسندیدید، لایک فراموش نشه !!!

برچسب ها : ,
نظرات کاربران (۰)

افزودن نظر